Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III z życzeniami dla strażaków

Dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.

Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania, narzędzi, sprzętu i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Kolejną atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu, usłyszenie syren, zobaczenie sprzętu i zapoznanie z jego przeznaczeniem, przebywanie w wozie strażackim.

Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Obecnie strażackie samochody ratownicze wyjeżdżają do wszystkich tragicznych zdarzeń: wypadków drogowych, powodzi, katastrof. Aby ich praca była bezpieczna są wyposażani w nowoczesny sprzęt, który z chęcią nam pokazali a nawet pozwolili usiąść na chwilkę każdemu dziecku, dzięki czemu każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak.

Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom laurkę , a Strażacy poczęstowali dzieci słodkościami i odwieźli wszystkich samochodami do szkoły.

Dziękujemy serdecznie za okazaną nam życzliwość i życzymy Wszystkiego dobrego.

 

 

Beata Kowalczyk