PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII W I KLASIE

18 maja 2017r. uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Porcja Pozytywnej Energii” marki Cripsy Natural. Celem tego programu jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. Podczas zajęć wykorzystaliśmy materiały dydaktyczne przesłane nam przez organizatorów, m.in. dzieci grały w memory owocowo-warzywne oraz wybierały na kartach pracy zdrowe i niezdrowe produkty. Upominkiem dla uczniów była książeczka pt. „Sen prawdziwy…historia o dobrych i złych nawykach…”. Mieliśmy też okazję do degustacji jabłkowych cripsów. Dodatkowo, aby przekształcić zdobytą wiedzę w praktykę uczniowie samodzielnie przygotowali pyszne owocowe szaszłyczki. Pierwszoklasiści wykonali też prace na konkurs plastyczny pt. „Warzywa i owoce-spożywam codziennie”.  Teraz trzymamy kciuki za powodzenie w konkursie.

Monika Stępień