Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe, bo obchodzą je i małe i duże dzieci.                                          

Rodzice i dziadkowie zapewniają pociechom różne niespodzianki i rozrywki. Nasza szkoła również zapewniła w tym dniu wszystkim  dzieciom jak najwięcej zabawy i rozrywek.
W tym roku dzień ten rozpoczęliśmy od akcji „ Jak nie czytam, jak czytam!”.                                 

Wszyscy przynieśliśmy nasze ulubione, chętnie czytane książki. Czytanie odbyło się w plenerze, na kocykach w promieniach słonecznych.                                                              

Dzieci wspólnie z wychowawcami czytały wybrane fragmenty książek, opowiadały o nich i zachęcały się wzajemnie do czytania różnych gatunków literatury dziecięcej i młodzieżowej. W tym samym czasie najmłodsi słuchali czytania książeczek przez panią Dorotę Muchę. Po czytaniu dla ochłody zjedliśmy przepyszne lody. Kolejnym punktem tego dnia było otwarcie nowej części placu zabaw, który to powstał z inicjatywy Budżetu Obywatelskiego. Na uroczystość przybyła  między innymi p. Burmistrz Sylwia Szymańska oraz wielu zaproszonych gości. Wszyscy uczniowie szkoły oraz dzieci z przedszkola wraz z wychowawcami na tą okoliczność przygotowali  krótką część artystyczną, po której nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Dzieci otrzymały od p. Burmistrz różne zabawki i akcesoria do zabaw oraz zostały obdarowane słodkościami przez zaproszonych gości. Po tak wielu niespodziankach mogły wyruszyć i wypróbować nowy sprzęt. W tym dniu starsi uczniowie stanęli do rozrywek w piłkę nożną i siatkówkę.  Młodsi grali w ringo, piłkę plażową, bawili się w chowanego, grali w berka, rysowali na chodniku i przede wszystkim dobrze się bawili. Humory wszystkim dopisywały.                                            

Rada Rodziców w tym dniu przygotowała dla wszystkich dzieci poczęstunek w postaci grilla.

                                                                                                                Beata Kowalczyk
                                                                                                      Agnieszka Widera