I RODZINNY FESTYN SOŁECKI W CISIU

Dnia 3 czerwca w naszej pięknej miejscowości odbył się w tym roku I Rodzinny Festyn Sołecki pod patronatem Burmistrz Blachowni. Organizatorami tej imprezy byli: Sołtys i rada sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, Publiczna Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Cisiu oraz Miejski Dom Kultury w Blachowni.
Uczniowie wraz z wychowawcami na ten dzień przygotowali występy artystyczne z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I- III wystąpili w repertuarze słowno- muzycznym, recytowali piękne wierszyki i śpiewali piosenki.
Uczniowie klas IV- VI wystawili bajkę pt. „ Smerfy”. Przez jakiś czas na scenie zrobiło się nam niebiesko i smerfnie. Nasi aktorzy przenieśli wszystkich w zaczarowany, bajkowy czas. Ponadto odbyły się występy wokalne naszych uczennic: Nataszy Hadrian (kl. III), Marysi Kędryk (kl. V). Po występach dziewczynek na scenie pojawił się nasz słynny magik – Błażej Zawadzki (uczeń kl. VI), który zaprezentował nam wiele ciekawych magicznych sztuczek. Wszyscy występujący uczniowie pokazali jak dobrymi są aktorami i wokalistami.                            

Owacjom i oklaskom ze strony publiczności nie było końca. A łzy szczęścia i dumy w oczach rodziców były największym podziękowaniem dla swoich pociech.
W dalszej części naszego festynu odbył się  występ zespołu  ludowego „Blachowianki”, podczas którego można było wspólnie pośpiewać i zatańczyć. Atrakcjami, z których mogliśmy korzystać był: zamek dmuchany, wizyta u pszczelarza, przejażdżka bryczką, motorem, malowanie twarzy, które zapewniły panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blachowni. Uczestnicy festynu mogli również skorzystać z przygotowanych przez Miejski Dom Kultury w Blachowni różnych zabaw i konkurencji sportowych.              

Oprócz tego odbyły się pokazy strażackie - OSP w Cisiu. Można było również zobaczyć od wewnątrz samochód ratowniczy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie i zadać nurtujące pytania ratownikom medycznym, którzy bardzo chętnie odpowiadali na wszelkie pytania.
W tym dniu nie zabrakło również pysznych, gorących kiełbasek z grilla. Smacznych  kanapek i szaszłyków dostarczyły nam panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cisiu.                                       

Dużą popularnością cieszyła się również w tym dniu wata cukrowa, zwłaszcza wśród najmłodszych.
Zwieńczeniem tego dnia była  zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki didżeja Pawła w blasku księżyca.
                                                                                                          

Beata Kowalczyk
                                                                                                           Agnieszka Widera