4.jpg

Dzień Mamy i Taty

”Dla Mamy i Taty” – pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole 06.06.2014 uroczystość  z okazji Dnia Mamy i Taty. Na to szczególne spotkanie przybyli niemal wszyscy zaproszeni rodzice dzieci przedszkolnych oraz rodzice dzieci z klas I i III. Maluchy przygotowywały się długo do tego dnia. Najpierw robione były ręcznie prezenty w postaci laurek, haftowanych obrazków, czy też w postaci krawatów. Następnie długie i żmudne próby, aby wypaść jak najlepiej, aby rodzice się nie wstydzili. I tak też się stało, przez kilkanaście minut dzieci recytowały wiersze, przesyłały życzenia rodzicom ,śpiewały i tańczyły. Wszystkie stanęły na wysokości zadania.  W oczach rodziców można było zauważyć łzy szczęścia, radości i rozczulenia. Nad wszystkimi przygotowaniami czuwały panie: Beata Kowalczyk, Alina Szkopiak i Kinga Kowalik – Cichecka. Podczas występów goście popijali kawę, częstowali się pysznymi ciastami i słodyczami. Po części artystycznej nastąpił czas zabaw. Dzieci uwielbiają wspólne zabawy. Na początek, dla relaksu i odprężenia wszyscy zostali przeniesieni w podróż marzeń latającym dywanem, przy wtórze kojącej i relaksującej muzyki. Następnie rozpoczęły się zabawy. Był kalambur w wersji chińczykowej, był klamerkowy wyścig. Był również zaczarowany słoń a tatusiowie przechodzili przez tajemniczą kładkę. Pod nimi znajdowała się przepaść, woda i piranie. Trzeba przyznać,że dobrze poradzili sobie w tej trudnej konkurencji. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się wyśmienicie i za rok znów spotkamy się.