4.jpg

Żywa lekcja historii

Dnia 28 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. W tym właśnie dniu przybyli do nas rycerze, którzy przybliżyli nam życie i kulturę w średniowieczu (Grupa Artystyczna - Rekonstrukto). Zaprosili nas w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny, kiedy kobiety przyodziane były w piękne suknie podkreślające kobiece kształty, a ich głowy stroiły bogato zdobione toczki w diamenty i chusty. Kiedy to każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swojego serca.
Nasi uczniowie mieli możliwość posłuchać interesujących opowieści i legend opowiedzianych przez naszych gości, zobaczyć i dotknąć różnego rodzaju broni,a nawet być zakutym w dyby. 
Lekcja pozostawiła w każdym z nas przeżycia, które na długi czas zostaną w naszej pamięci.  
 
                                                                                                                                            A. Widera