4.jpg

The Voice of Cisie – II edycja

24.04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Cisiu odbyła się druga już edycja szkolnego konkursu piosenki anglojęzycznej pt.: „The Voice of Cisie”.
Mieliśmy okazję usłyszeć aż 14 fantastycznych utworów światowej sceny muzycznej, które wykonali nasi niebywale utalentowanych uczestnicy.

W fotelach jurorskich zasiedli: Pani Dyrektor Zuzanna Matuszewska, Pani Wiceprezes Stowarzyszenia Renata Leśko, tancerka Częstochowskiego Teatru Tańca oraz instruktorka tańca jazzowego –Pani Katarzyna Ujma oraz pomysłodawczyni pierwszej edycji konkursu, nasza specjalistka w dziedzinie języka angielskiego – Pani Nadia Kukulska. Konkurs przebiegał zgodnie z zasadami obowiązującymi w programie „The Voice of Poland”. Jurorzy zaraz po zapowiedzi utworu, odwracali się tyłem do sceny i nie widzieli, kto wykonuje dany otwór. Dopiero w momencie, gdy uznali, że zarówno piosenka jak i jej wykonanie ich zachwyciły, odwracali się w stronę sceny i podnosili tabliczki z napisem „Chcę Ciebie”.

Liczna publiczność „The Voice of Cisie” miała przyjemność usłyszeć i obejrzeć najbardziej utalentowanych muzycznie uczniów w Cisiu wykonujących znane utwory światowej sceny muzycznej – oczywiście tylko i wyłącznie w języku angielskim! W grupie wiekowej klas IV – VI byli to: Dagmara Dybner, Julia Hyra, Julia Mroczek z klasy VI, Julia Lisiecka, Mateusz Gołdyn i Janek Kacprzak z klasy V. W skład uczestników klas I – III weszły natomiast: Wiktoria Hadrian i Monika Zielonka z klasy II oraz Maja Kozieł i Kinga Malarecka z klasy I. Uczestnicy konkursu „The Voice of Cisie” wykazali się niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi i językowymi!

Jako pierwsze wystąpiły uczennice z kategorii klas I-II. Zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią tytułu „The Voice of Cisie” została Wiktoria Hadrian z klasy IIza wspaniałe wykonanie utworu „Tidyup”. Drugie miejsce powędrowało do Kingi Malareckiej z klasy I, która powitała nas piosenką „The Hello Song”. Natomiast trzecie miejsce zajęły: Maja Kozieł z klasy Iz utworem „The Goodbye Song” oraz Monika Zielonka z klasy II, która pięknie zaprezentowała się w piosence„Busy Town Song”.

Po krótkiej przerwie reklamowej, w której zagrali nasi uczestnicy przyszła pora na zmagania starszej grupy wiekowej czyli uczniów klas IV-VI. Tytuł najlepszego głosu w Cisiuw tej kategorii zdobyłaJulia Hyra z klasy VIśpiewając utwór AliciiKeys „Girl on fire. Drugie miejsce na podium zajęła Julia Mroczek z klasy VIz utworem Rihanny pod tytułem „Stay”, a miejsce trzecie trafiło do wykonawcy utwóru „Bad boys” z repertuaru Boba Marleya - Mateusza Gołdyna z klasy V.

Gościnnie w konkursie wystąpił absolwent naszej szkoły Krystian Fajer w piosence Jamesa Arthura pod tytułem „Impossible” oraz dziewczęta z Fundacji Współpraca i Rozwój z Zawiercia wykonujące utwór muzyczny oraz taneczny.

Zabawnym zakończeniem konkursu okazał się wspólny występ uczestników z ich trenerką a jednocześnie organizatorką konkursu panią Anetą Garasz oraz pomysłodawczynią pierwszej edycji „The Voice of Cisie” Panią Nadią Kukulską w piosence „Friends” Aury Dione.

Zanim pierwsza edycja konkursu piosenki anglojęzycznej „The Voice of Cisie” dobiegła końca, nasi laureaci otrzymali nagrody książkowe. Dodatkowo, uczestnicy dostali również nagrody w postaci zegarków i drobnych upominków, które zostały zasponsorowane przez gości z Fundacji Współpraca i Rozwój z Zawiercia.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować wszystkim uczestnikom fantastycznych występów oraz życzyć im dalszej kariery muzycznej.

 

 

Aneta Garasz