4.jpg

Pólkolonie letnie Cisie 2015

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to… oczywiście kolonie letnie w Cisiu. Tego lata uczniowie naszej szkoły odpoczywali od nauki w dniach 29.06-03.07.2015r. Wypoczynek zapowiadał się bardzo interesująco tak też i było. Punktem najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym był wyjazd do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W Afrykarium prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego oraz Dżunglę dorzecza Kongo. Na miejscu również było ciekawie i atrakcyjnie. Po wyczerpującej wycieczce do Wrocławia rajd rowerowy do Blachowni. Podczas pobytu  w Blachowni dzieci odwiedziły Urząd Gminy, spotkały się z włodarzami miasta min.: Panią Sylwią Szymańską, której podziękowały za dotację ,dzięki której mogły ciekawie i różnorodnie spędzić pierwsze dni wakacji. Jakież wielkie było zdziwienie pracowników gminy ,gdy do budynku „wtargnęła’ grupa dzieci, lecz pani burmistrz jak zwykle stanęła na wysokości zadania i z wielką radością przyjęła niespodziewanych gości podejmując ich słodyczami.

         W drugim dniu pobytu na półkoloniach uczniowie pracowali z fiszką zadaniową pt „Poznajemy tajemnice Cisia i Okolic” . To była prawdziwa uczta dla tropicieli .Podział grup i zadania do wykonania wszystko to budziło wiele emocji . Ruszyliśmy we wszystkie strony świata zdobywając cenne informacje, a na zakończenie dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Przy grillu upłynął nam ostatni upalny dzień wypoczynku, który zakończył się rozdaniem dyplomów ukończenia półkolonii letniej.