4.jpg

Przeszliśmy ten most…

    W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015, który dla uczniów klasy VI był szczególny i wyjątkowy, bo ostatni z lat spędzonych w naszej szkole.
    Na sali gimnastycznej zebrali się rodzice, uczniowie klasy VI, ich młodsi koledzy i koleżanki, a także nauczyciele, wychowawcy na czele z dyrekcją szkoły oraz zaproszeni goście.
    Uroczyste zakończenie roku szkolnego było okazją do przypomnienia o sukcesach uczniów, wręczenia dyplomów za szczególne osiągnięcia, pochwalenia za wyniki.
Pani dyrektor , Zuzanna Matuszewska, wręczyła nagrody książkowe i dyplomy za wybitne osiągnięcia w nauce. Najlepsi uczniowie otrzymali również stypendia. Ponadto wręczono nagrody za wzorową frekwencję oraz wysokie wyniki w czytelnictwie.
    Dyrekcja szkoły uhonorowała podziękowaniami rodziców szczególnie zasłużonych dla naszej placówki, a także wręczyła listy gratulacyjne tym rodzicom, których dzieci osiągnęły bardzo wysokie wyniki w nauce.
    Bohaterami uroczystości byli jednak nasi szóstoklasiści, którzy zachowywali się tego dnia z niezwykłą powagą. Odebrali świadectwa z rąk pani dyrektor, która podziękowała rodzicom za lata wspólnej pracy, a uczniom życzyła sukcesów w dalszej edukacji.
    Po części oficjalnej nasi absolwenci przedstawili – przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Widery – program słowno-muzyczny pod hasłem: „ Przeszliśmy ten most..”.
Uczniowie klasy VI zaprezentowali barwną i rozśpiewaną część artystyczną. Poprzez scenki – specjalnie przygotowane na tę okazję – przypomnieli swój pierwszy krok w podróży, która prowadzi ich w dorosłe życie, czyli siedem lat spędzonych w szkole podstawowej – okres najpiękniejszy i jeszcze beztroski. Serdecznie i z humorem powrócili pamięcią do tego okresu. Nie zabrakło przy tym wzruszających słów o wdzięczności, przemijaniu, upływie czasu i ulotności chwili.
    Miłym akcentem kończącym akademię było wręczenie kwiatów wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.
    Po części artystycznej uczniowie klasy IV i V ciepło pożegnali starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły, udzielając im cennych wskazówek i rad na przyszłość oraz wręczając upominki.
    Prezenty wręczyli również uczniowie klasy II i III, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie.
    Ostatnim punktem uroczystości było słowo pożegnalne wychowawcy, pani Agnieszki Widery, która ze wzruszeniem życzyła swoim wychowankom wiele pięknych i radosnych chwil w nowej szkole. Podziękowała również rodzicom uczniów za owocną współpracę.
    A potem - wielka niespodzianka dla pani Agnieszki, wychowankowie przygotowali pokaz slajdów, dzięki którym przypomnieliśmy sobie kilka chwil z życia naszych absolwentów w szkole. Wszyscy zebrani byli zaskoczeni tak miłym akcentem ze strony naszych uczniów. Najbardziej wzruszyła się wychowawczyni klasy VI.
    Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych absolwentów dla wszystkich gości i pracowników szkoły.

 

    Absolwentami naszej placówki w roku szkolnym 2014/2015 są:
 1. Patrycja Buchwald
 2. Aleksandra Bukowska
 3. Dagmara Dybner
 4. Maciej Hepner
 5. Julia Hyra
 6. Marlena Kasprzyk
 7. Filip Leliwa
 8. Julia Mroczek
 9. Bartosz Niemiec
 10. Natalia Nierobiś
 11. Daria Nowak
 12. Monika Nowak
 13. Karolina Pytel

 

Wszystkim szóstoklasistom gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej i życzymy radosnych, bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz powodzenia w dalszej edukacji!

 

 

                                                                                                                                                      Agnieszka Widera