Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. 14 października 2015 roku nasi pierwszoklasiści przeżywali niezwykłą uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystej akademii towarzyszyli dzieciom ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Blachowni - pani Sylwie Szymańska, inspektor oświaty - pani Olga Kacprzak, sołtys Cisia - pani Joanna Hepner, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie - pan Edward Janik oraz vice prezes - pani Renata Leśko. W swoim programie artystycznym pierwszaki zdawali ich pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą być przyjęci do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu. Gdy nadszedł moment ślubowania z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo "ŚLUBUJEMY". Pani dyrektor Zuzanna Matuszewska nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO, mnóstwo upominków oraz to na co czekali najbardziej - rogi obfitości pełne słodyczy od swoich kochanych rodziców. Ta wspaniała uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości, ale najwięcej naszym pierwszoklasistom. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci naszych małych uczniów.

Życzę wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prezenty, a rodzicom pierwszaków za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

 

Kinga Kowalik-Cichecka