SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W dniu 15.10.2015r. odbyło się spotkanie uczniów klasy I, II i III z policjantami z Komisariatu w Blachowni. Uczniowie mieli okazję poznać swojego dzielnicowego asp. Tomasza Sypułę. Podczas spotkania poruszano tematy związane z bezpieczeństwem. Na początek umówione zostały tematy związane z bezpieczeństwem na drodze, policjanci przypomnieli dzieciom o konieczności noszenia odblasków oraz o tym jak powinni zachowywać się na drodze jako piesi, rowerzyści. Ważnym elementem było uświadomienie dzieciom jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, m.in. że nie powinni nigdy wpuszczać do domu obcych osób. Policjanci przypomnieli również uczniom jak ważny jest wzajemny szacunek i wspólne dbanie o nasze bezpieczeństwo, dzieci zgodnie przyznały, że jeżeli jest się świadkiem krzywdy innych, zawsze trzeba reagować. Następnie policjanci omawiali sposoby obrony przed atakującym psem, uczniowie demonstrowali pozycję „żółwia”. Na zakończenie dzieci miały okazję obejrzeć wyposażenie funkcjonariuszy.

Serdecznie dziękujemy za to ciekawe i pouczające spotkanie.

 

Wychowawcy i uczniowie klas I-III