WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

W dniu 19.10.2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III wraz z wychowawcami wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku na przedstawienie pt. „Alladyn…Baśń Tysiąca i Jednej Nocy”. Spektakl przygotowany został przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Mieliśmy okazję obejrzeć opowieść o Alladynie, złym Wezyrze i pięknej księżniczce Dżasminie. W zaczarowany świat baśni pomogły nam się przenieść: ciekawa scenografia, barwne kostiumy, bańki mydlane oraz piękna oprawa muzyczna. Dzieci chętnie śpiewały wspólnie z aktorami. Przedstawienie przybliżyło dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, ale przede wszystkim przekazało wiele cennych wartości. Przekonaliśmy się, że bogactwo i luksusy na nic się nam zdadzą, jeśli nie mamy przy sobie ludzi, których kochamy i którzy nas kochają. Okazało się też, że najważniejsze to mieć wokół siebie dobrych i uczciwych ludzi. Alladyn zamiast możliwości spełnienia własnego życzenia, postanowił zwrócić wolność Dżinowi, to godna podziwu postawa. Dzieci z dużym zaangażowaniem przeżywały losy bohaterów, na szczęście wszystko dobrze się skończyło i to właśnie miłość i uczciwość wygrały. Spędziliśmy cudowne, magiczne przedpołudnie, naprawdę warto było zobaczyć ten spektakl!

Monika Stępień