THE VOICE OF CISIE

W dniu 29.04.2016r. w Szkole Podstawowej w Cisiu odbył się I Międzypowiatowy konkurs piosenki anglojęzycznej pt.: „The Voice of Cisie”. Mieliśmy okazję usłyszeć aż 11 fantastycznych utworów światowej sceny muzycznej.

W fotelach jurorskich zasiedli: Pani Nadia Kukulska – specjalistka w dziedzinie języka angielskiego, Pan Konrad Popczyk - młody artysta z Blachowni, który ma na swoim koncie wiele nagród, Pan Tomasz Mikołajczyk – prowadzący scholę Mała Armia Jezusa, oraz Pani Paulina Głuszko – instruktor do spraw teatru i animacji kulturalnej w Miejskim Domu Kultury w Blachowni.

Liczna publiczność „The Voice of Cisie” miała przyjemność usłyszeć i obejrzeć utalentowanych muzycznie uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – klas I-III oraz klas IV-VI.

Kategoria wiekowa klas I-III

I miejsce  - Natasza Hadrian kl. II SP w Cisiu

II miejsce – Nikola Pisula kl. III SP w Węglowicach

III miejsce – Wiktoria Kotas kl. II SP w Borowem.

Kategoria wiekowa klas IV-VI

I miejsce  - Marcelina Kramarzyk kl. VI SP w Łojkach

II miejsce – Weronika Drewniak kl. V SP w Węglowicach

III miejsce – Wiktoria Gaudzińska kl. VI SP nr 1 w Blachowni

Ciekawym urozmaiceniem konkursu była „przerwa reklamowa” w wykonaniu uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Cisiu. Nasz konkurs uświetnił również występ szkolnego iluzjonisty Błażeja Zawadzkiego z klasy V,który zaprezentował publiczności kilka magicznych sztuczek. Gościnnie w konkursie wystąpiła absolwentka naszej szkoły, a jednocześnie zwyciężczyni zeszłorocznej edycji „The Voice of Cisie” – Julia Hyra w piosence Celine Dion „My heart will go on”.

Zanim I Międzypowiatowy konkurs piosenki anglojęzycznej „The Voice of Cisie” dobiegł końca, nasi laureaci otrzymali nagrody (część z nich zostało za sponsorowane przez wydawnictwo Oxford University Press).           

                                                                                              Aneta Garasz