4.jpg

Test kompetencji kl 3

Dnia 21.05 nasi trzecioklasiści po raz kolejny zmagali się z testem kompetencji OBUT czyli Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Mimo,że przedsięwzięcie to miało charakter wyłącznie badawczy i dobrowolny chętnie przystąpiliśmy do tego projektu.

Podstawowym celem Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów jest wsparcie szkół (dyrektorów i nauczycieli) w uzyskaniu dodatkowych, rzetelnych, porównywalnych informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności uczniów kończących klasę trzecią ? po zakończeniu nauki na I etapie edukacyjnym, a przed rozpoczęciem nauki na II etapie.

Zadaniem badania było dostarczenie szkołom jednej z wielu ? dodatkowej w stosunku do zdobywanych przez trzy lata ? informacji o pracy dzieci i nauczycieli. Zestawy zawierały zadania o zróżnicowanym poziomie trudności. Wśród nich były takie, które zapewniają sukces dzieciom o niższym poziomie wiadomości i umiejętności oraz takie, które umożliwiają trzecioklasistom ujawnienie wysokiego poziomu swojej wiedzy. Zadania te pozwalały dzieciom zaprezentować umiejętności zdobywane podczas codziennej
nauki w szkole i poza nią oraz zastosować je w sytuacjach nietypowych.
Było trudno i stresująco ,ale daliśmy radę

 

Alina Szkopiak