II Rodzinny Festyn Sołecki

W dniu 16 czerwca 2018r. odbył się II  Rodzinny Festyn Sołecki pod patronatem Burmistrza Blachowni. Organizatorami tej imprezy byli: Sołtys i Rada sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, Publiczna Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP w Cisiu, MOPS oraz Miejski Dom Kultury w Blachowni.
Uczniowie wraz z wychowawcami na ten dzień przygotowali występy artystyczne z okazji Dnia Mamy i Taty. Na początku  odbył się występ dzieci z oddziału przedszkolnego, następnie w pięknych strojach, w inscenizacji pt. „Baśniowe życzenia dla mamy i taty” prezentowały się dzieci z klas I-III, na zakończenie wystąpili uczniowie klas IV-VII. Nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje talenty wokalne w Koncercie Muzycznym, który zainicjowały uczennice klasy VII. Po występach uczniów na scenie pojawił się zespół „Wesoła Kapela” z MDK w Blachowni. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Oprócz tego atrakcjami, z których mogliśmy korzystać były: zamki dmuchane, ścianka wspinaczkowa, wizyta u pszczelarza, przejażdżka bryczką, motorem, malowanie twarzy, które zapewniły panie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Blachowni. Oprócz tego odbyły się pokazy strażackie - OSP w Cisiu. Można było również zobaczyć od wewnątrz samochód ratowniczy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. W tym dniu nie zabrakło również pysznych, gorących kiełbasek z grilla, a dla dzieci waty cukrowej. Zakończeniem tego  wyjątkowego dnia była zabawa taneczna, którą prowadził DJ Rafał Grabny. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu, a gościom za wspaniałą, wspólną zabawę.