WIELKA MAPA POLSKI

WIELKA MAPA POLSKI

Polska to piaszczyste bałtyckie plaże, malownicze szlaki górskie, piękne jeziora i ciche leśne zakątki, urokliwe wsie, tętniące życiem miasta. Polska to unikalna przyroda i światowej klasy zabytki. W Polsce naprawdę jest co zwiedzać!

W dobie Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości. Aby temu zapobiec, uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcom przyłączyli się do akcji „Wielka Mapa Polski” zorganizowanej przez WSiP. Jej celem jest wymiana pocztówek pomiędzy klasami 1-3 z całej Polski. Każda szkoła, która zapisze się do akcji, otrzyma Wielką mapę Polski – my już taką posiadamy.

Akcja miała walor edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu na stronie WSiP udostępniane były specjalnie przygotowane materiały edukacyjne: filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwoliły poznać wszystkie zakątki kraju.