III Rodzinny Festyn Sołecki

 W sobotę 1 czerwca odbył się  III Rodzinny Festyn Sołecki pod patronatem Burmistrz Blachowni. Organizatorami tej imprezy byli: Sołtys i rada sołecka, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie, Publiczna Szkoła Podstawowa, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Cisiu oraz Miejski Dom Kultury w Blachowni. Uczniowie i przedszkolaki wraz z wychowawcami na ten dzień przygotowali występy artystyczne z okazji Dnia Mamy i Taty. Były piękne, wiersze, piosenki i tańce. Mogliśmy obejrzeć „Bajkę o wilku i koźlątkach” oraz skecze w wykonaniu starszych uczniów. Dużą atrakcją był występ ucznia klasy VIII- Błażeja Zawadzkiego, czyli naszego szkolnego magika, który po raz kolejny przygotował ciekawe sztuczki. W dalszej części naszego festynu odbył się występ zespołu „Coolturalni” z MDK w Blachowni. Atrakcjami, z których mogliśmy korzystać były: zamki dmuchane, wizyta u pszczelarza, przejażdżka bryczką, malowanie twarzy. Oprócz tego odbyły się pokazy strażackie - OSP w Cisiu. Można było również zobaczyć od wewnątrz samochód ratowniczy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie. Wielki zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. W tym dniu nie zabrakło również pysznych, gorących kiełbasek z grilla. Zwieńczeniem tego dnia była zabawa taneczna, prowadzona przez DJ-a. Dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną zabawę.