Wycieczka do zoo we Wrocławiu.

Wycieczka szkolna w dniu 14.06.19r.

do zoo we Wrocławiu.

 

W dniu 14 czerwca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Celem było odwiedzenie zoo oraz znajdujące się tam Afrykanarium.

Po przyjeździe nasze pierwsze kroki skierowaliśmy do Afrykanarium. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Naszą uwagę zwrócił mały rekin i mnóstwo płaszczek, a także żółwie morskie. Wszystkie te zwierzęta znajdowały się w olbrzymich akwariach. Zobaczyliśmy stado pingwinów i bawiące się foki. Niektórzy z nas wystraszyli się czającego się w wodzie krokodyla, który na szczęście znajdował się za grubą szybą. Niedaleko wypoczywała rodzina hipopotamów. Atrakcją zoo były niecodzienne narodziny drugiego, urodzonego w Polsce manata. Manaty to jedne z najrzadszych, zagrożonych wyginięciem zwierząt, których hodowlę zachowawczą prowadzą ogrody zoologiczne. Narodziny każdego cielaka to święto dla każdego zoo, które ma u siebie te zwierzęta, bo to kolejny krok pozwalający zapewnić przetrwanie tego gatunku. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest panujący tu afrykański klimat.

Po wyjściu z Afrykanarium, udaliśmy się w odwiedziny do innych zwierząt zamieszkujących zoo. Bardzo podobały nam się żyrafy i zebry, które spacerowały sobie po wybiegu. Podziwialiśmy parę olbrzymich słoni indyjskich, a także rodzinę małp. Niestety nie widzieliśmy lwów, tygrysów czy niedźwiedzi w pełnej okazałości, gdyż ucięły sobie drzemkę w cieniu drzew. Na naszej trasie zwiedzania nie zabrakło również krokodylarni, małpiarni, pawilonu Madagaskar i  Terrarium z Motylarnią i "Smokami Indonezji".

Wrocławskie zoo jest jednym z miejsc, gdzie można w ciekawy sposób spędzić wolny czas oraz

 aby zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądają zwierzęta zamieszkujące inne kontynenty. Uwiecznieniem naszej wycieczki były pamiątkowe zdjęcia.

Czas naszej wycieczki szybo minął. Do domu powróciliśmy z dużą ilością wrażeń i wspomnień.

 

 

Beata Kowalczyk