4.jpg

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

 

Za  nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. W tym roku obchodziliśmy je w szczególny sposób. Dla przypomnienia:

 

·        1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy, który w Polsce ustanowiony został w 1950 roku.

 

·        2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

 

·        3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. 

 

W ramach obchodzenia tych świąt, na zajęciach z edukacji plastycznej klasa trzecia wykonała prace, których tematem były symbole narodowe. Uczniowie wykonali w ciekawie i pomysłowo  różne obrazki, plakaty  lub emblematy.

 

Beata Kowalczyk