4.jpg

SEANS FILMOWY KLASY TRZECIEJ

W związku z zakupem ekranu multimedialnego uczniowie klasy trzeciej postanowili wykorzystać jego możliwości i wspólnie zorganizowali seans filmowy. W demokratycznych wyborach wygrał film animowany pt.”Jak ukraść księżyc”. Bohaterem opowieści  jest ambitny złoczyńca, który nie pragnie niczego bardziej niż zapisania się w historii jako największy i najbardziej nieobliczalny złodziej wszech czasów. By zasłużyć na to miano, musi zrobić coś naprawdę spektakularnego, jeszcze bardziej niewyobrażalnego niż kradzież egipskiej piramidy. Czy może być coś bardziej nieosiągalnego niż Księżyc? A jednak może. I to coś znacznie bardziej przyziemnego. Jeszcze trudniejsze od przywłaszczenia ciała niebieskiego jest skruszenie twardego jak głaz serca Gru. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody dość sympatycznego złoczyńcy oraz jego przemianę – jak to w bajkach bywa – w dobrego człowieka. Po projekcji filmu wspólnie przygotowaliśmy drugie śniadanie – przepyszne tosty. Uśmiechnięte buzie i komentarze dzieci świadczą o tym, że to był „naprawdę fajny dzień. Już nie możemy doczekać się kolejnego seansu…