Dzień Drzewa

10 października to Dzień Drzewa, jest to międzynarodowe święto, które ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństw. W poniedziałek i wtorek w obchody tego święta włączyli się uczniowie klas I-III. Zadania zostały zaplanowane w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „EkoEmocje” oraz działalności Szkolnej Ligi Ochrony Przyrody. Wszyscy uczniowie wykonali prace plastyczne, których głównym motywem było drzewo. Uczniowie klasy II i III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, w czasie których tworzyli własne lapbooki oraz oglądali film pt. „Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?”. Dodatkowo na placu szkolnym posadziliśmy drzewko. Z pewnością teraz już wszyscy uczniowie wiedzą jak wielkie znaczenie mają drzewa w naszym otoczeniu.