Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych.

Każde dziecko rozpoczynając naukę z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

14 października 2021 roku podczas uroczystej akademii towarzyszyli dzieciom ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Blachowni - pani Sylwia Szymańska, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Promocji i Oświaty - pani Olga Kacprzak, sołtys Cisia - pani Joanna Hepner, przewodniczący rady Miejskiej - pan Paweł Hreczański, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie - pan Marcin Mazur, wiceprezes - pani Arleta Kokot, była dyrektor szkoły pani Zuzanna Matuszewska. W swoim programie artystycznym pierwszaki zdawali ich pierwszy egzamin na ucznia. Wspaniale recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Gdy nadszedł moment ślubowania z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo "ŚLUBUJEMY". Pani dyrektor Anita Walczak nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmowała je do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO, mnóstwo upominków oraz to na co czekali najbardziej - rogi obfitości pełne słodyczy od swoich kochanych rodziców. Ta wspaniała uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości, ale najwięcej naszym pierwszoklasistom. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci naszych małych uczniów.

Życzę wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prezenty, a rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Do społeczności uczniowskiej w roku szkolnym 2021/2022 zostali przyjęci:

1. Antoni Bednarczyk

2. Liliana Górniak