4.jpg

Ślubowanie klas pierwszych

Jedną z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły jest ślubowanie klas pierwszych.

Każde dziecko rozpoczynając naukę z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań – uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z wychowawcą przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed szkolną społecznością i zaproszonymi gośćmi.

14 października 2021 roku podczas uroczystej akademii towarzyszyli dzieciom ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Blachowni - pani Sylwia Szymańska, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Promocji i Oświaty - pani Olga Kacprzak, sołtys Cisia - pani Joanna Hepner, przewodniczący rady Miejskiej - pan Paweł Hreczański, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie - pan Marcin Mazur, wiceprezes - pani Arleta Kokot, była dyrektor szkoły pani Zuzanna Matuszewska. W swoim programie artystycznym pierwszaki zdawali ich pierwszy egzamin na ucznia. Wspaniale recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Gdy nadszedł moment ślubowania z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo "ŚLUBUJEMY". Pani dyrektor Anita Walczak nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmowała je do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO, mnóstwo upominków oraz to na co czekali najbardziej - rogi obfitości pełne słodyczy od swoich kochanych rodziców. Ta wspaniała uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości, ale najwięcej naszym pierwszoklasistom. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci naszych małych uczniów.

Życzę wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prezenty, a rodzicom pierwszoklasistów za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Do społeczności uczniowskiej w roku szkolnym 2021/2022 zostali przyjęci:

1. Antoni Bednarczyk

2. Liliana Górniak

3. Marcel Kandora

4. Sebastian Kasprzak

5. Anna Kilarska

6. Aleksandra Kozieł

7. Piotr Langner

8. Hanna Mazur

9. Aleksandra Mika

10. Hanna Stawiarz

11. Miłosz Wręczycki

wych. Kinga Kowalik-Cichecka