4.jpg

Do Hymnu

W dniu 18.10.2021r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Do Hymnu dla szkół podstawowych organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Nasza szkoła była jedną z 300 szkół z całej Polski, która zakwalifikowała się do przesłuchań. Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych (Marsz Polonia oraz Rota).

Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel muzyki pan Robert Ledwoń.

Do naszej szkoły zawitało jury Pan Profesor dr hab. Stanisław Krawczyński z Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Pani Profesor dr hab. Aleksandra Paszek – Trefon z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy nagrywali oraz oceniali  występ naszych uczniów.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów nastąpi 16 listopada, o godz. 12.00.