4.jpg

11 listopada 2017r. nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Niepodległości w ramach projektu ,,Cisie – Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”

11 listopada 2017r. nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Niepodległości w ramach projektu ,,Cisie – Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”

 

  Od 2015 r. w naszej szkole realizowany jest projekt ,,Cisie - Nasza Mała Ojczyzna – Wczoraj, Dzisiaj i Jutro”. Projekt ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej i znajomości polskiego dziedzictwa kulturowego, w tym oczywiście historii i kultury sołectwa Cisie. Zebranie materiałów dotyczących historii i kultury naszej miejscowości. Ponadto promowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży, osób starszych, w tym seniorów.

  Uroczyste obchody Święta Niepodległości w ramach projektu ,,Cisie –  Wczoraj, Dzisiaj i Jutro” miały charakter otwarty, na które zostali zaproszeni mieszkańcy sołectwa.

  Rozpoczęliśmy pochodem pod pomnik w Cisiu. Uczestniczyli w nim nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy sołectwa. Pod pomnikiem złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Następnie wszyscy wróciliśmy do strażnicy OSP w Cisiu. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przezp. dyrektor Zuzannę Matuszewską wszystkich gości.

W spotkaniu uczestniczyli p. Burmistrz Sylwia Szymańska, Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Edyta Mandryk wraz z delegacją Radnych Rady Miejskiej, Inspektor ds. Oświatyp.Olga Kacprzak, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie p. Marcin Mazur, vice – prezes p. Arleta Kokot, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cisiu oraz sołtys wsi Cisie p. Joanna Hepner.

   Następnie odbył się konkurs poezji patriotycznej. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach. Kategoria I - III – 9 uczestników, kategoria IV – VII – 7 uczestników. Ogólna liczba uczestników – 16 osób.

   Do komisji konkursowej zostali powołani: p. Olga Kacprzak, p. Joanna Hepner i p. Tadeusz Borek.

    W trakcie narady komisji konkursowej wystąpił chór szkolny w repertuarze znanych i tych mniej znanych pieśni patriotycznych.

Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu poezji patriotycznej pt. „Myśląc Ojczyzna…”.

 

Kategoria uczniów kl. I - III

I miejsce – Wiktoria  Kozieł,  kl. III

II miejsce – Adam Mazur,   kl. II

III miejsce – Julia Nowińska,  kl. III

Wyróżnienie – Natalia Walczak,  kl. I

                       Marta Widera,   kl. I

                       Izabela Langner,   kl. II

                       Ewa Zielonka,   kl. III

                       Nicola Kokot,  kl. III

                      Nadia Jelonek,  kl. III

 

Komisja wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody książkowe.

    Następnie p. Agnieszka Widera odczytała protokół z konkursu plastycznego „Żołnierz polski”. Komisja w składzie: p. Zuzanna Matuszewska, p. Dorota Mucha i  p. Agnieszka Widera dokonała oceny prac plastycznych pt. „Żołnierz polski”. Dostarczono łącznie 24 prace plastyczne.

Komisja oceniając prace plastyczne szczególnie wzięła pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i estetykę prac.

Wszystkie prace można było podziwiać w trakcie uroczystości, które stanowiły ważny element naszej dekoracji.

A oto wyniki:

Kategoria I – III

I miejsce – Ewa Zielonka, kl. III

II miejsce – Kacper Idzikowski, kl. III

III miejsce – Paweł Słowik, kl. I

Wyróżnienie – Kacper Garbala, kl. III

                        Wiktoria Kozieł, kl. III

                        Adam Mazur, kl. II

                        Nicola Kokot, kl. III

Kategoria IV – VII

I miejsce – Kinga Bugajska, kl. VII

II miejsce – Kinga Malarecka, kl. IV

III miejsce – Monika Zielonka, kl. V

Wyróżnienie – Jakub Kwiatkowski, kl. V

                        Oliwia Jankowska, kl. VII

                        Maja Kozieł, kl. IV

Dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom tego konkursu wręczyli: p. Arleta Kokot i p. Marcin Mazur.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy!!! 

Następnie pani dyrektor wręczyła podziękowania osobom, które wsparły realizację naszego projektu.

Po tak ogromnych wrażeniach wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz na przepyszną, żołnierską grochówkę przygotowaną przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cisiu. W trakcie degustacji goście podziwiali prezentację starych zdjęć dostarczonych przez mieszkańców Cisia oraz zdjęcia eksponatów z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawę wzbogaciły również bardziej współczesne zdjęcia naszych miejsc w Cisiu, wykonanych przez naszych uczniów i absolwentów szkoły.

Projekt finansowany jest przez Urząd Miejski w Blachowni oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie.

 

                                                                                                                 Agnieszka Widera