4.jpg

Wigilijne spotkanie

 Wigilijne spotkanie

w Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Cisiu to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. 22 grudnia 2017 r. w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i piękne dekoracje. Nasi uczniowie wspólnie z wychowawcami zasiedli do klasowych stołów wigilijnych. Podtrzymując tradycje łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i częstowali się potrawami które zgromadzili na swoich stołach. O godzinie 10.00 wszyscy udaliśmy się na sale gimnastyczną gdzie odbyła się cześć oficjalna naszej uroczystości. Nasze opłatkowe spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Pani Burmistrz Sylwia Szymańska, Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej w Blachowni Edyta Mandryk, Pani Inspektor ds. oświaty i wychowania Olga Kacprzak. Całość uroczystości rozpoczęła Pani dyr. szkoły Zuzanna Matuszewska, która powitała serdecznie i ciepło wszystkich przybyłych i zaproszonych gości oraz przekazała życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W kolejnej części uczniowie szkoły wcielając się w różne postacie zaprezentowali humorystyczne przedstawienie jasełkowe pt. „ Cicha Noc”. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów, złego i podstępnego Heroda oraz diabłów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Na zakończenie stanęliśmy do wspólnego zdjęcia, po którym  wszyscy złożyli sobie życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się pysznymi potrawami. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną.