4.jpg

„Zaprogramuj przyszłość”

Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu bierze udział w projekcie „Zaprogramuj przyszłość”, który jest inicjatywą Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowanie. Celem projektu jest  zapoznanie uczniów klas I-III z podstawami programowania i rozwijanie ich umiejętności cyfrowych w praktyce. Do projektu zgłoszone zostały 3 nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które odbyły specjalne szkolenia przygotowujące do prowadzenia zajęć. Po szkoleniach szkoła otrzymała nowoczesne zestawy edukacyjne, m.in: matę edukacyjną, tablety i roboty Dash i Dot.  Każda klasa uczestniczy w cyklu 14 dodatkowych zajęć, które trwają 90 minut, 15 zajęcia będzie to wycieczka dofinansowana ze środków unijnych. Podczas zajęć uczniowie uczą się programowania poprzez poznawanie różnych aplikacji, np. program Scratch Junior, ale także tzw. kodowania offline, czyli zabawy ma macie edukacyjnej. Otrzymaliśmy też zestaw Makey Makey, dzięki któremu mieliśmy bardzo ciekawą lekcję  dotyczącą przewodzenia prądu. Zdecydowanie największą atrakcją jest dla uczniów praca z robotami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, a nauka przez zabawę sprawia im wiele radości. Uczniowie rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i umiejętność współpracy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy przystąpić do projektu.