4.jpg

Warsztaty o tematyce związanej z bursztynem bałtyckim

W dniu 13 marca w naszej szkole odbyły się dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I - VII  warsztaty o tematyce związanej z bursztynem bałtyckim. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się skąd pochodzi bursztyn,  poznać szlaki handlowe związane z bursztynem, które od starożytności przecinały Europę, łącząc narody i kraje. Prowadzący wykonał potwierdzające autentyczność bursztynu doświadczenia fizyczne, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, że prawdziwy bursztyn pali się jasnym płomieniem i wydziela przyjemną woń. Uczniowie chętnie uczestniczyli  w doświadczeniach, zadawali dużo pytań i z zainteresowaniem słuchali opowieści. Następnie obejrzeli wystawę bursztynów. Zajęcia polegały także na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez uczniów. Na koniec warsztatów dzieci ozdobiły serca białe na styropianie pyłem bursztynowym.

 

 

Anita Walczak