4.jpg

ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

W dniu 4 kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa w Cisiu włączyła się w obchody akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”, która ma na celu uświadomienie i uwrażliwienie społeczeństwa na problemy osób dotkniętych autyzmem i ich rodzin. W tym dniu wszyscy ubrani byli na niebiesko, a naszą placówkę udekorowaliśmy własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Były to niebieskie motyle, serca, kwiaty i balony. Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki, dzięki którym uczniowie mieli okazję zrozumieć jak zachowują się i funkcjonują osoby z autyzmem. W klasach młodszych dzieci słuchały fragmentów książki pt. „Kosmita”, czyli historii  życia chłopca z autyzmem. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z niebieskimi balonami. Jesteśmy pewni, że ten dzień był dla naszych uczniów lekcją empatii i zrozumienia.

                                                                                                            Monika Stępień