4.jpg

Wycieczka do OSP w Cisiu

W dniu 10 maja 2018r. uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami udały się do strażnicy OSP w Cisiu. Na samym początku naszej wizyty, dzieci złożyły strażakom życzenia  oraz wręczyły laurki. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją  dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, wejście do wozów strażackich  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Dzieci miały też możliwość zwiedzenia budynku, a przy okazji zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe. Atrakcji było naprawdę wiele. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki i zostały  odwiezione do szkoły wozem strażackim na sygnale.

Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za tak miłe przyjecie dzieci oraz ciekawe zajęcia oraz pokazy. Życzymy samych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

.