4.jpg

Wycieczka do Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi

11 maja 2018r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki „Experymentarium” w Łodzi. Wyjazd zorganizowany był w ramach ostatnich zajęć projektu „Zaprogramuj przyszłość”, w którym brała udział nasza szkoła. Uczniowie wzięli udział w 2,5 godzinnych warsztatach z robotyki. Zajęcia edukacyjne z klockami Lego Mindstorms były dla dzieci doskonałą okazją do rozwijania kompetencji informatycznych i technicznych. Nasi mali konstruktorzy zdobyli wiedzę z budowy i programowania robotów, dodatkowo warsztaty były szansą na kształcenie wyobraźni przestrzennej i twórczego myślenia. Dzieci doskonale poradziły sobie z wyznaczonym zadaniem, a przy okazji świetnie się bawiły. Po warsztatach mieliśmy okazję zwiedzić wystawę Experymentarium, która łączy naukę z zabawą. Na początku pani przewodniczka opowiadała dzieciom o różnych ciekawych zjawiskach na przykładzie interaktywnych eksponatów. Następnie uczniowie mieli czas, aby samodzielnie korzystać z interaktywnych stanowisk i poznawać interesujące ich zagadnienia. Na koniec udaliśmy się na obiad do jednej z restauracji Manufaktury Łódzkiej. Wycieczka była bardzo udanym zwieńczeniem projektu zainicjowanego przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania. Cieszymy się, że wzięliśmy w nim udział, dzięki czemu nasi uczniowie zapoznali się z podstawami programowania i rozwinęli swoje kompetencje cyfrowe. Wycieczka została dofinansowana z środków unijnych.

 

Monika Stępień