4.jpg

Wycieczka do Multicentrum Zodiak w Częstochowie

28 września 2018r. uczniowie klasy I, II i III wraz z paniami wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Multicentrum Zodiak w Częstochowie. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczo-plastycznych, pt. „Elektrownia jak słonecznik”. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, dzięki której uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat elektrowni słonecznych oraz zasad ich działania. Z konstrukcyjnych klocków K'nex uczniowie budowali modele dronów i testowali je wykorzystując baterię słoneczną. Natomiast na zajęciach plastycznych dzieci wykonały piękne słoneczniki. Kwiaty te stały się inspiracją dla naukowców do stworzenia baterii słonecznych, o czym w czasie doświadczenia mogli przekonać się uczniowie. Po zajęciach skorzystaliśmy z pięknej pogody i wybraliśmy na spacer po Parku im. Stanisława Staszica. Podziwiliśmy uroki jesieni, wypatrywaliśmy wiewiórek, a niektórzy nawet karmili kaczki. Był to bardzo udany wyjazd.

 

Monika Stępień