4.jpg

Dzień Głośnego Czytania

22 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu zorganizowany został Dzień Głośnego Czytania. Wydarzenie składało się z dwóch części. Na początek dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I-III odwiedził aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie-pan Michał Kula. Gość przeczytał dzieciom "Szelmostwa lisa Witalisa" Jana Brzechwy. Barwny i wciągający głos pana Michała zaczarował dzieci, które uważnie go słuchały. Następnie podczas zajęć świetlicowych dzieci same mogły wcielać się w lektorów. Uczniowie czytali sobie wzajemnie "Przygody Gangu Słodziaków", w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania, rozwijanie wśród najmłodszych pasji do czytania oraz wsparcie szkoły i rodziców w motywowaniu i zachęcaniu dzieci do czytania. Omawialiśmy opowiadanie dotyczące marzenia Bobra Borysa. Później uczniowie rozwiązywali zagadki, wykreślanki i krzyżówki. Wspólnie zastanawialiśmy się także jakie korzyści przynosi nam czytanie książek. Na koniec czekała na uczniów niespodzianka. W nagrodę za codzienne czytanie i zbieranie naklejek do otrzymanych albumów, każda klasa, mogła wylosować po 2 Słodziaki, które już na zawsze zostaną w naszych salach.