4.jpg

Uroczyste Ślubowanie klasy I

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. 12 października 2018 roku nasi pierwszoklasiści przeżywali niezwykłą uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystej akademii towarzyszyli dzieciom ich rodzice i dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Burmistrz Blachowni - pani Sylwia Szymańska, inspektor oświaty - pani Olga Kacprzak, sołtys Cisia - pani Joanna Hepner, radny – pan Tadeusz Borek, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie - pan Marcin Mazur oraz vice prezes - pani Arleta Kokot. W swoim programie artystycznym pierwszaki zdawali ich pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą być przyjęci do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu. Gdy nadszedł moment ślubowania z wielkim przejęciem wypowiedzieli słowo "ŚLUBUJEMY". Pani dyrektor Zuzanna Matuszewska nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO, mnóstwo upominków oraz to na co czekali najbardziej - rogi obfitości pełne słodyczy od swoich kochanych rodziców. Ta wspaniała uroczystość sprawiła wszystkim wiele radości, ale najwięcej naszym pierwszoklasistom. Dzień ten pozostanie na długo w pamięci naszych małych uczniów.

Życzę wszystkim pierwszakom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe prezenty, a rodzicom pierwszoklasistów                      za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci:

1.      Nikola Jelonek

2.      Agata Kocher

3.      Tymon Kowasz

4.      Paweł Nierobiś

5.      Lena Puchała

6.      Tomasz Rabenda

7.      Jan Spałek

wych. Kinga Kowalik-Cichecka