4.jpg

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy II i III pod kierunkiem p.Beaty Kowalczyk i p.Moniki Stępień przygotowali przedstawienie pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. W krótkiej inscenizacji pojawiło się wiele baśniowych postaci, w które z dużym zaangażowaniem wcielali się uczniowie. Drugą częścią obchodów tego dnia były zajęcia w oddziale przedszkolnym oraz w świetlicy szkolnej poświęcone postaciom z baśni i książek. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i odpowiadały na zagadki. Celem tego wydarzenia była promocja czytelnictwa. Do czytania baśni i książek zachęcała uczniów także p.dyrektor Zuzanna Matuszewska. W tym roku szkolnym nasza biblioteka dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa wzbogaciła się o wiele nowych pozycji,  a więc każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.