4.jpg

Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Jego celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Zadania dla szkół polegały m.in. na zorganizowaniu Dnia Głośnego Czytania oraz wykonaniu prac na podstawie przeczytanych książek. Zadaniem klas III było wymyślenie i napisanie opowiadania o dalszych przygodach Gangu Słodziaków, a następnie zilustrowanie go. Nasi trzecioklasiści chętnie wzięli udział w konkursie i wykonali piękne i staranne prace. W konkursie brało udział ponad 4800 klas z całej Polski, a wyróżnionych zostało 500, dlatego tym większa była nasza radość, że udało nam się znaleźć w tym gronie. Nagrody dla uczniów i wychowawcy to poduszki Ryś Rysio-marzenie wielu dzieci.