4.jpg

Dzień Pluszowego Misia

 

 

 

Dzień 25 listopada jest dniem szczególnym, gdyż  2002 roku pluszowy miś obchodził swoje 100 urodziny. Z tej okazji ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada. Pluszowe niedźwiadki są nie tylko mięciutką zabawką, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Misie stały się również inspiracją do powstania wielu dziecięcych bajek. Postać niedźwiadka często pojawia się w różnych utworach, jak Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek czy Colargol. Z tej okazji uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu wraz z wychowawcami wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Blachowni przy ulicy Żeromskiego. Dzieci przywiozły do biblioteki swoje ukochane pluszowe misie, które przedstawiały swym koleżankom i kolegom. Opowiadały jak mają na imię i dlaczego tak bardzo je lubią. Na spotkaniu przedstawiono historię pierwszego pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki , ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek czy filmów.  Zaprezentowane zostały książki, które można znaleźć na bibliotecznych półkach, a w których bohaterem jest Miś. Dzieci miały także za zadanie wymienić wszystkie bajki, w których występują misie natomiast na podstawie fragmentów tekstów czy filmów odgadnąć o jakim misiu mowa. Następnie  wysłuchały fragmentu  bajki pt. "Kubuś Puchatek". W dalszej części naszego pobytu , odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci kolorowały przy użyciu plasteliny portrety  misiów. Dzieci w tej kwestii wykazały się wielką pomysłowością i dużą wyobraźnią twórczą. Na zakończenie zaprezentowały swoje prace, a panie bibliotekarki poczęstowały dzieci batonikami w kształcie Misia. Bardzo dziękujemy za tak ciekawe i interesujące zajęcia.