Wystawa Budowli z Klocków LEGO

7 grudnia 2018r. po wizycie w Bibliotece uczniowie klas I-V wybrali się też na Wystawę Budowli z Klocków LEGO do Centrum Handlowego M1 w Częstochowie. Mieliśmy okazję obejrzeć niezwykłą ekspozycję niemal 100 wielkich makiet. Wystawa podzielona była na kilka tematycznych stref, m.in. : Aleja Gwiazd Sportu, Nietypowa Lekcja Biologii, Nietypowa Lekcja Historii, Postacie z Filmów i Bajek, Architektura Świata. Ogromne wrażenie robiła makieta statku Titanic-zbudowana z pół miliona klocków. Niektóre modele były interaktywne, dzieci mogły wprowadzać je w ruch. Po zwiedzaniu i pamiątkowych zdjęciach, uczniowie mieli czas dla siebie w Fun Parku, czyli Strefie Zabawy. Wszyscy spędzili świetnie czas i bawili się znakomicie.