4.jpg

WYJAZD DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ KOMANDOSÓW W LUBLIŃCU

 

WYJAZD DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ KOMANDOSÓW W LUBLIŃCU

26 października 2018r. uczniowie z klas V-VIII wraz z opiekunami, p. Jolantą Hadrian, p. Anną Langner i p. Lucjanem Imiołczykiem, pojechali do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Wyjazd odbył się w ramach Projektu Patriotycznego ,,Cisie - Nasza Mała Ojczyzna – historia dnia wczorajszego” oraz w ramach przedmiotu: doradztwo zawodowe.

Celem wycieczki było zapoznanie z historią jednostki, jej funkcjonowaniem oraz specyfiką pracy żołnierzy.

Na biurze przepustek przywitał nas nasz przewodnik. Żołnierz, który towarzyszył nam przez cały pobyt w jednostce i cierpliwie odpowiadał na nasze pytania. Oczywiście nie na wszystkie mogliśmy uzyskać odpowiedź.

Pierwszym obiektem, który zobaczyliśmy była strzelnica wojskowa, gdzie mogliśmy obejrzeć sprzęt oraz strzelać do celu z broni laserowej.

Następnie obejrzeliśmy pojazdy wojskowe.

 Potem udaliśmy się do Izy Pamięci, gdzie pan major opowiadał nam o historii jednostki oraz o bohaterskich czynach komandosów poza granicami Polski. W imieniu wszystkich uczestników wycieczki opiekunowie dokonali wpisu w Księdze Pamiątkowej.

Ostatnim punktem była prezentacja filmów z misji komandosów do Afganistanu.

Niestety, ze względu na zakaz fotografowania obowiązujący na terenie jednostki, mogliśmy zrobić sobie wspólne zdjęcie tylko przed bramą jednostki.

Wyjazd do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu dla wielu z nas był nie lada przeżyciem! Mamy zamiar pojechać tam jeszcze nie raz.

 

 

                                                                                                                                                                    Jolanta Hadrian