4.jpg

Uniwersytet Młodzieżowy na Politechnice Częstochowskiej

Uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Cisiu uczestniczą  w zajęciach w ramach Uniwersytetu Młodzieżowego na Politechnice Częstochowskiej. 

W dniu 11 kwietnia temat wykładu brzmiał „Fizyka wokół nas – pokaz eksperymentów fizycznych”. Po spotkaniu uczniowie brali udział w laboratoriach. W czasie tych zajęć pogłębili swoją wiedzę z zakresu fizyki, obserwując  doświadczenia. Jednym z punktów był również 'Bieg w kasku' organizowany w ramach akcji 'Dziewczyny na politechniki'. Wystartował sprzed auli wydziału zarządzania. Ponad setka uczestników - także mężczyźni - do przebiegnięcia miała 1,2 km, a trasa prowadziła po terenie uczelnianego kampusu. W biegu uczestniczyli także nasi uczniowie tj. Marcel Jelonek, który zajął 4 miejsce i Błażej Zawadzki, który przybiegł do mety jako 6. http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/5,48725,24642654.html?i=1.

Następne spotkanie w ramach Młodzieżowego Uniwersytetu odbędzie się 16 maja.