4.jpg

I miejsce w konkursie literackim

 

        

            Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII naszej szkoły, Kinga Bugajska, zdobyła      I miejsce w  II Powiatowym Konkursie Literackim „Wolność bez granic” w kategorii „Wiersze-szkoła podstawowa”. Konkurs ten organizowany był przez Stowarzyszenie Twórcze „Etiuda” oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie. Patronat objęli: JM Rektor Uniwersytetu im. Jana Długosza  prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska, Dyrektor Naczelny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Robert Dorosławski oraz Dyrektor Muzeum Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.

            Konkurs literacki miał charakter otwarty. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich zlokalizowanych na terenie powiatu częstochowskiego. Warunkiem udziału w konkursie było przesłanie zestawu trzech wierszy lub jednego opowiadania, oczywiście swojego autorstwa.

KINGO, SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!