4.jpg

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W roku szkolnym 2019/2020 w akcję zaangażowało się 5862 szkół.

Uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia poprzez: gazetkę szkolną, lekcje wychowawcze oraz komisje egzaminacyjne, które podczas przerw międzylekcyjnych odpytywały uczniów z jej znajomości. Odświeżenie wiedzy odbywało się na zasadzie gier i zabaw.

Z egzaminem pisemnym składającym się z 5 losowych pytań zmierzyli się uczniowie klas III - VIII. Nagrodą za poprawnie rozwiązany egzamin były: odznaka eksperta tabliczki mnożenia oraz ocena bardzo dobra z matematyki. 

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Ekspertom Tabliczki mnożenia i zachęcamy do dalszej nauki
JJJ

 

Magdalena Wasela