IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W roku szkolnym 2019/2020 w akcję zaangażowało się 5862 szkół.

Uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia poprzez: gazetkę szkolną, lekcje wychowawcze oraz komisje egzaminacyjne, które podczas przerw międzylekcyjnych odpytywały uczniów z jej znajomości. Odświeżenie wiedzy odbywało się na zasadzie gier i zabaw.

Z egzaminem pisemnym składającym się z 5 losowych pytań zmierzyli się uczniowie klas III - VIII. Nagrodą za poprawnie rozwiązany egzamin były: odznaka eksperta tabliczki mnożenia oraz ocena bardzo dobra z matematyki.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Ekspertom Tabliczki mnożenia i zachęcamy do dalszej nauki
JJJ