4.jpg

Wizyta w Publicznej Bibliotece w Blachowni

 W dniu 17 października uczniowie klas I – III oraz grupa sześciolatków z oddziału przedszkolnego z wychowawcami, wybrała się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Blachowni przy ul. Żeromskiego. Celem naszej wizyty były warsztaty o tematyce segregacji odpadów i recyclingu. Na początku zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami segregacji odpadów. Oprócz tego poznały co to jest segregacja śmieci oraz dlaczego warto segregować śmieci. Po krótkiej prezentacji i rozmowie, dzieci musiały zastosować zdobyte informacje w praktyce. Każdy umieszczał swoje śmieci w odpowiednim worku. Jak biblioteka to oczywiście i czas na książkę, a co za tym idzie i czytanie. Chętni uczniowie z klasy III – Marcel i Mikołaj przeczytali swoim kolegom książkę, która była nawiązaniem do treści zajęć. W dalszej części dzieci przystąpiły do wykonywania z różnych materiałów ufoludka- bohatera wysłuchanej bajki. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Pomysłów nie brakowało. Powstało wiele ciekawych ufoludków. Na zakończenie uczniowie nadali imiona swoim postaciom. Bardzo dziękujemy za tak wspaniałe zajęcia.

Po opuszczeniu biblioteki udaliśmy się na jesienny spacer. Podziwialiśmy uroki aktualnej pory roku, jesienne drzewa, liście i kolory, których dostarczyła nam piękna pogoda. Po stawie pływały kaczki, które były bardzo ciekawe naszych odwiedzin. Po spacerze znalazł się czas na zabawę i odpoczynek na placu zabaw. Dzieci z wielkim entuzjazmem bawiły się korzystając ze sprzętu terenowego. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i wspomnień.