4.jpg

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości na terenie naszej szkoły rozpoczęły się 8 listopada o godz. 11.11, kiedy to wszyscy odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „SZKOŁA DO HYMNU”. Dalsza część obchodów zaplanowana została na godz. 16, kiedy to uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, zakończony projekcją filmu animowanego „Historia Polski w 8 minut”. Następnie odbył się „Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej”, w którym dwie nasze uczennice zostały laureatkami: Natasza Hadrian zdobyła I miejsce w kategorii klas IV – VI, a Wiktoria Hadrian – II miejsce w kategorii klas VII – VIII – serdecznie gratulujemy!!!! W trakcie obrad jury wystąpili uczniowie klas I – III w przepięknym tańcu z biało-czerwonymi szarfami do muzyki z filmu historycznego „Czas honoru”. Imprezami towarzyszącymi był szkolny konkurs plastyczny oraz wystawa zdjęć, dokumentów i wspomnień utrwalonych na papierze, zbieranych w ramach projektu patriotycznego „Cisie – nasza mała ojczyzna”. Dodatkowo można było wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne oraz posilić się przepyszną grochówką!!! Niewątpliwie dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.