4.jpg

Zajęcia edukacyjne w klasach I-III z udziałem psów kynoterapeutycznych

W dniu 16 grudnia 2019r. dla uczniów klas I – III odbyły się ciekawe zajęcia z udziałem  psów kynoterapeutycznych o imionach Szoszo i Ewan. Ciekawostką jest ,że oba psy na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi ruchowo i intelektualnie. Celem zajęć było zapoznanie
z potrzebami zwierząt, sposobem porozumiewania się i
  sygnalizowania ich potrzeb oraz ich nastroju.

Prowadząca te zajęcia p. Adrianna Plaszczyk w ciekawy sposób przedstawiała różne umiejętności swoich podopiecznych. Dzieci  mogły przełamać swoje opory w stosunku do bliskiego kontaktu z psem. Oprócz tego poznały informację na temat emocji ludzi i psów, zasady bezpiecznego zachowania się w obecności psów. Dodatkowym atutem tych zajęć była możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.
Na zakończenie przećwiczyły pozycję obronną w razie ataku obcego psa.

Beata Kowalczyk