Zdrowo jem , więcej wiem

Uczniowie klasy trzeciej przystąpili do jesiennego etapu konkursu pod hasłem ” Zdrowo jem, więcej wiem”. W  ramach konkursu przeprowadzili ciekawe zajęcia na temat: „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Celem było zapoznanie dzieci z różnorodnością warzyw i owoców, ich przeznaczeniem, smakiem, wyglądem, kolorami i rodzajami witamin jakie zawierają. Jednym z zadań było spisanie jak największej ilości znanych owoców lub warzyw. Dzieci  podzielone w dwóch zespołach bardzo ochoczo i rzetelnie podeszły do zadania. Można powiedzieć, że uczniowie posiadają duży zakres wiadomości na ten temat .Oprócz tego na zakończenie lekcji wszyscy mogliśmy poprzez degustację posmakować  zgromadzone owoce i warzywa. I jak mówi hasło było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Beata Kowalczyk