4.jpg

Wigilia w Szkole Podstawowej w Cisiu 20 XII 2019 rok

 

Święta Bożego Narodzenia to święta na które wszyscy czekamy z utęsknieniem, do których przygotowujemy się długo i starannie. W naszej szkole, już od wielu lat bardzo starannie przygotowujemy się do tych świąt. W każdej klasie ubrana jest piękna choinka, wykonane są ozdoby, dekoracje ,gazetki czy prace plastyczne dzieci. W dniu 20 grudnia obchodziliśmy naszą szkolną bożonarodzeniową uroczystość. Każda klasa
z wychowawcą przygotowała wigilijny stół. Dzieci kultywowały tradycje poprzez np.  dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń czy śpiewanie kolęd. Po klasowych wigiliach udaliśmy się na przedstawienie w wykonaniu naszych szkolnych artystów. W tym roku dzieci zaprezentowały inscenizację pt.„ Maleńka przyszła Miłość”, którego pomysłodawcą był ksiądz Krzysztof Krulik. Przedstawienie to pokazywało kilka scenek
z życia współczesnych rodzin i ich zachowań w czasie przygotowań do Bożego Narodzenia. Całość uświetniły piękne kolędy i pastorałki oraz wiersze. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły. Dzieci pięknie odegrały przydzielone  role. Na zakończenie  wszyscy zebrani wykonali wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Serdeczne podziękowania należą się 

ks. Krzysztofowi Krulikowi, p. Robertowi Ledwoniowi , p. Annie Langner.

Beata Kowalczyk