4.jpg

Spotkanie z policjantami

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, 10 stycznia 2020r, odbyło się spotkanie z reprezentantami Posterunku Policji w Blachowni na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjanci przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Informowano dzieci także o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Zwrócono także szczególną uwagę na rozsądne korzystanie z mediów społecznościowych, aby przez przypadek nie zdradzić faktu pozostawienia pustego domu w czasie feryjnego wyjazdu, co może okazać się zachętą dla włamywaczy. Przestrzegano także przed wszystkimi rodzajami używek: alkoholem, papierosami czy dopalaczami. Wszystkim naszym wychowankom życzymy aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.