4.jpg

W dniach od 19 do 21 czerwca 2013 r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Learn English to understand the world”. Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji klasowych i finału. Na etapie pierwszym uczniowie klas IV – VI rozwiązywali zadania konkursowe, które miały na celu wyłonić po trzech uczniów z poszczególnych klas z najwyższą liczbą punktów. Uczniowie ci przeszli do etapu drugiego, który odbył się na podobnych zasadach. Zadania konkursowe dla poszczególnych klas były zróżnicowane pod względem stopnia trudności.

Czytaj więcej...

       18 kwietnia 2013 roku odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Mistrz Kredki".

Zadaniem dzieciaków z klasy "zero" było pokolorowanie obrazka kredkami świecowymi lub drewnianymi. Prace oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Zuzanna Matuszewska oraz nauczyciel plastyki pani Ewa Polis.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa nr 22 w Częstochowie zorganizowała środowiskowy konkurs plastyczny pod hasłem: "Przyszła wiosna", w którym to postanowiliśmy wziąć udział. Zadaniem dzieciaków było wykonanie techniką origami płaskie z kół pracy plastycznej o tematyce wiosennej.

Czytaj więcej...

Dnia 15 marca  uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa  Stołowego, który odbył się w  Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w  Bieżeniu. Nasza placówkę reprezentowały: Patrycja Graczyk, Wiktoria Leśko, oraz dwóch chłopców: Norbert Blukacz i Artur Brzezina.

Czytaj więcej...

   Dnia 22 marca w naszej szkole odbył się, jak co roku, Szkolny Turniej Wiosenny pt. "Witaj Wiosno". Organizatorami tej imprezy była p. A. Widera i p. E. Polis. Cały program i zadania dla klas były bardzo dokładnie przemyślane i dopracowane. Zadaniami, z jakimi przyszło się zmierzyć każdej klasie, było wykonanie Marzanny i portretu Pani Wiosny. Ponadto z każdej klasy były wytypowane 3-osobowe zespoły, które wzięły udział w konkurencjach teoretycznych (zagadki, układanie puzzli) i sportowych ( zbijanie kręgli, rzut piłeczką do miski, wyścigi z woreczkiem pchanym kijkiem). Reprezentanci z klas musieli także odwiedzić Salon Piękności, a następnie zaprezentować tegoroczną Modę Wiosenną na specjalnym pokazie.

Czytaj więcej...