4.jpg
Janusz

Janusz

 

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Cisie zaprasza na Walne Zebranie  Stowarzyszenia, które odbędzie się dnia 10 lipca 2020 r. o godzinie 18:00

 

w Publicznej Szkole Podstawowej w Cisiu.

 

Na zebraniu będą omawiane m.in. sprawy dotyczące szkoły i oddziału przedszkolnego dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 

 

Z poważaniem

 

     Zarząd Stowarzyszenia  oraz Dyrektor Szkoły

 

 

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie #OSEWyzwanie. Konkurs zakończył się sukcesem placówki, a uczniowie zyskali nową mobilną pracownię multimedialną. Laptopy już trafiły do szkoły!!!

 

Do konkursu #OSEWyzwanie zorganizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Konkurs był adresowany do wszystkich szkół z miejscowości, które mają do 50 tysięcy mieszkańców. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. W województwie śląskim nagrodę otrzymało 69 placówek oświatowych. Wśród nich znalazła się nasza szkoła.
Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Przy ocenie pracy plastycznej jury powołane przez NASK oceniało zgodność pracy z tematyką konkursu, oryginalność ujęcia tematu, poprawność wykonania, estetykę oraz kompozycję pracy.

 

Nagroda o łącznej wartości 64 000 zł w minionym tygodniu trafiła do naszej szkoły. Otrzymaliśmy 16 laptopów i szafę do przechowywania sprzętu.

 

Dzięki temu szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją z powodu epidemii COVID 19, tegoroczny sposób zwracania podręczników oraz innych książek do biblioteki szkolnej będzie wyglądał inaczej.

 

 1. Zwraca się tylko podręczniki wieloletnie!!!! Materiały ćwiczeniowe są własnością ucznia.

 2. Każdy wchodzący na teren szkoły w celu oddania książek do biblioteki szkolnej zobowiązany jest do posiadania maseczki na twarzy i jednorazowych rękawiczek na rękach.

 3. W pomieszczeniu bibliotecznym może znajdować się tylko 1 osoba.

 4. W celu uniknięcia grupowania się osób, proszę o przestrzeganie harmonogramu. Każda klasa ma ściśle określony czas, w którym może dokonać zwrotu podręczników i innych pozycji książkowych.

  - klasa I – 19.06.2020 (piątek) w godz. 10:30 – 11:30

  - klasa II – 19.06.2020 (piątek) w godz. 9:00 – 10:00

  - klasa III – 19.06.2020 (piątek) w godz. 12:00 – 13:00

  - klasa IV – 22.06.2020 (poniedziałek) w godz. 9:00 – 10:00

  - klasa V (numery w dzienniku od 1 do 5) - 23.06.2020 (wtorek) w godz. 9:00 – 10:00

  - klasa V (numery w dzienniku od 6 do 10) - 23.06.2020 (wtorek) w godz. 10:30 – 11:30

  - klasa VI (numery w dzienniku od 1 do 5) - 22.06.2020 (poniedziałek) w godz. 10:30 – 11:30

  - klasa VI (numery w dzienniku od 6 do 10) - 22.06.2020 (poniedziałek) w godz. 12:00 – 13:00

  - klasa VII – 23.06.2020 (wtorek) w godz. 12:00 – 13:00

  - klasa VIII – 15.06.2020 (poniedziałek) w godz. 9:00 – 10:00

 5. Każda pozycja książkowa będzie dokładnie sprawdzana przed oddaniem, proszę więc o usunięcie z niej wszystkich ołówkowych wpisów!

 6. W sytuacji, kiedy nie ma możliwości oddania podręczników w wyznaczonym czasie, proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 7. W sytuacji, kiedy uczeń chciałby wypożyczyć książki na wakacje, proszę o zgłoszenie takiego faktu. Uzgodnimy wtedy jakiś inny termin.

 

 

Drodzy uczniowie klasy ósmej

 

 

 

Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu !

 

 

 

        Przed Wami egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi Waszą wiedzę i umiejętności opanowane przez Was w czasie nauki w szkole podstawowej.

 

 

 

Życzymy Wam dużo szczęścia oraz tego, abyście dobrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności.

 

 

 

Wierzymy, że wyniki, które uzyskacie będą odpowiadały Waszym oczekiwaniom i otworzą możliwości realizacji życiowych planów.

 

 

 

 

 

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy obsługi

 

 

 

oraz wszyscy uczniowie z klas I-VII.

 

 

Wiosna to taka pora roku, która dostarcza nam wielu wrażeń. Zachwyca nas swoimi barwami oraz zmianami jakie zachodzą w przyrodzie. To właśnie teraz wszystko zakwita, rozwija się i budzi do życia. Uczniowie klasy trzeciej postanowili utrwalić te wiosenne uroki poprzez prace plastyczne. Kolejnym tematem była „ Wiosenna łąka”. Mogę powiedzieć ,że obrazki wykonane są bardzo ładnie, pomysłowo, barwnie, przy zastosowaniu różnych technik . Nie zabrakło również i mieszkańców, których możemy spotkać na łące. Dziękuję Wam za tak piękne prace.

 

 

Za pierwszoklasistami kolejny miesiąc zdalnej nauki. W maju wiele zagadnień dotyczyło przyrody. Uczniowie dowiadywali się do czego można wykorzystać siłę wiatru, jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na łące oraz utrwalali wiedzę na temat recyklingu. W związku z tym wykonywali różne prace plastyczne, takie jak : kolorowe wiatraczki, ekoludki oraz obrazki majowej łąki. W ramach utrwalenia wiedzy z geometrii ich zadaniem była praca plastyczna pt. „Kraina geometrii”. Wszystkie prace są zawsze piękne, pomysłowe i staranne. Brawa dla uczniów!

 

Monika Stępień

 

 

Jak co roku ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka jest majowe święto- Dzień Mamy.

 

Uczniowie klasy trzeciej w ramach zajęć  plastyczno- technicznych wykonali laurki w postaci kartek okolicznościowych.  Wykazali się dużą pomysłowością oraz wyobraźnią twórczą. Kartki były wzbogacone dodatkowo własnoręcznie wypisanymi ,pięknymi życzeniami. Dodatkowo uczniowie przygotowali dla swoich ukochanych mam, wiersz i piosenkę.

 

 

 

Beata Kowalczyk

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka

 

wszystkim Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Cisiu

 

pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia

 

uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń

 

aby każdy Wasz dzień życia był radosny,

 

pełen szczęścia, zdrowia i pomyślności.

 

Wszystkiego Najlepszego

 

życzy

 

Dyrekcja Szkoły

 

oraz

 

Grono Pedagogiczne

 

 

 

 

Konsultacje klas IV-VIII w załączniku.

Wynik rekrutacji do oddziału przedszkolnego znajduje się w załączniku.