II Międzyszkolny konkurs piosenki anglojęzycznej The Voice of Cisie

28.04.2017r. w Szkole Podstawowej w Cisiu zorganizowałam II Międzyszkolny konkurs piosenki anglojęzycznej pt.: „The Voice of Cisie”. Wszyscy zaproszeni goście mieli okazję usłyszeć aż 10 utworów światowej sceny muzycznej, które wykonali nasi wyjątkowo utalentowani uczestnicy.

W fotelach jurorskich zasiedli: Pani Nadia Kukulska oraz Pani Małgorzata Krzyszczyk – specjalistki w dziedzinie języka angielskiego. Ekspertem w dziedzinie muzyki był Pan Konrad Popczyk - młody artysta z Blachowni, który ma na swoim koncie wiele nagród, między innymi 1 miejsce w wojewódzkim konkursie wokalnym Bytom 2014, jest zdobywcą Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Szekspirowskiego w języku angielskim Lublin 2015, a obecnie jest członkiem chóru gospel w Warszawie.

Liczna publiczność „The Voice of Cisie” miała przyjemność usłyszeć i obejrzeć utalentowanych muzycznie uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – klas I-III oraz klas IV-VI:

SP w Borowem: Wiktoria Kotas z kl. III w piosence Michała Szpaka „Colours of your life” oraz Amelia Syrek z kl. VI KatieMelua „Nine milion bicycles”

SP nr 3 w Blachowni: Wiktoria Stawicka z kl. VI w piosenceEd’aSheeran’a „Shape of you”

SP w Łojkach:Patrycja Świerat z kl. V w piosence The Beatles „Love me do”

SP nr 1 w Blachowni: Zuzanna Kluczniak z kl. III w piosence Katy Perry „Birthday” oraz Wiktoria Rokosa z kl. V w piosence Adele „Rolling in the deep”

SP w Cisiu: Natasza Hadrian z kl. III w piosence Ed’aSheerana„I seefire” oraz Dagmara Brzezina z kl. VI w utworze Christiny Perri„Jar of hearts”

SP nr 11 w Gnaszynie: Lena Grzesiak z kl. III w piosence Adele „Send My Love”

SP w Bieżeniu: Kacper Żurkowski z kl. III w piosence „What’s the weather like today”

Jako pierwsi wystąpili uczniowie z kategorii klas I-III. Zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią tytułu „The Voice of Cisie” została Zuzanna Kluczniakz klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni.Drugie miejsce powędrowało do Kacpra Żurkowskiego z klasy III, ucznia Szkoły Podstawowej w Bieżeniu. Natomiast trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kotas z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Borowem.

Po krótkiej przerwie, podczas której wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w quizie muzyczno-anglojęzycznym, przyszła pora na zmagania starszej grupy wiekowej czyli uczniów klas IV-VI. Tytuł najlepszego głosu w Cisiu w tej kategorii zdobyła Wiktoria Stawicka z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Blachowni. Drugie miejsce na podium zajęła Wiktoria Rokosa z klasy Vze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni,a miejsce trzecie trafiło do uczennicy Szkoły Podstawowej w Borowem – Amelii Syrek z klasy VI.

W czasie, gdy jury dyskutowało i oceniało występy drugiej grupy uczestników, uczniowie Szkoły Podstawowej w Cisiuwykonali wspólnie utwór Michaela Jacksona pod tytułem „Heal the world”.

Zanim II Międzyszkolny konkurs piosenki anglojęzycznej „The Voice of Cisie” dobiegł końca, nasi laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.

                                                                                                                                                     Aneta Garasz